| bwb a întrebat:

Am un site si a fost atacat si sters, l-am gasit in schimb pe: web.archive.org si nu stiu cum sa il iau de acolo ca sa-l pun inapoi pe server. Rog ajutor

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii programere? ti-ai facut site-ul singur?

| bwb explică (pentru anonim_4396):

Da mi l-am facut singur. Ce parere ai, cum as putea sa-l iau de pe web.archive.com, dar nu articol cu articol...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru bwb):

Site-urile nu prea au cum sa fie sterse din moment ce ti-ai cumparat domeniul.Si nici "Atacate".l. Poti sa imi spui cu ce se termina site-ul tau? gen.com

| bwb explică (pentru anonim_4396):

Backup ul se face in fiecare saptamana. Nu este prima data cand este atacat, dar il stergeam si foloseam backup ul. De data asta nu l-am controlat mai bine de o luna si backup ul s-a facut cu site ul "infectat" si am fost nevoit sa l sterg... exista insa pe web.archive.org si nu stiu cum sa l iau de acolo altfel decat articol cu articol
Este cu ".ro"

| BaiatuCuTastatura a răspuns (pentru anonim_4396):

Site-urile pot fi atacate.ESte vorba de hacking. Daca site-ul lui avea vulnerabilitati, aceste vulnerabiliti puteau fi exploatate, ceea ce a dus la aflarea username-ului si a parolei de pe panoul de admin, sau poate ca a reusit sa ruleze comenzi pe server.

| BaiatuCuTastatura a răspuns:

Daca web.archive.com nu are functie de descarcare a arhivelor, atunci nu vei putea sa o faci decat articol cu articol.