| SERIALS a întrebat:

Am vreo 5 programe de antivirus instalate, dar niciuna nu poate sa imi stearga virusii care au aparut recent de pe un site cu reclame. Imi cer bani sa achit lunar, dar as vrea un program gratis. Voi ce programe de antivirus aveti? De unde pot face rost de unul gratis si bun sa scap de virusi urgent?

17 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Care sunt programele deja instalate și care-ți "cer bani lunar"?

| SERIALS explică (pentru sierra1):

Am instalate 1) McAfee Security Scam Plus 2) Reimage PC Repair Online 3) Hitman Pro 3.8 4) Avast Free Antivirus 5) Bitfender Free Antivirus
Avast tot imi zice ca versiunea gratis e terminata si imi propune sa achit lunar 2-3 euro, am virusi si simt asta si imi trebuie un program urgent, la toate cele enumerate s-a terminat versiunea trial de 30 zile.

| sierra1 a răspuns (pentru SERIALS):

4 și 5 sunt FOARTE BUNE! folosește-le

| SERIALS explică (pentru sierra1):

Iata imi scrie acum Avast: Threat secured. We've moved tmp00000848 to your Virus Chest because it was infected with Win32:Malware-gen. We can also protect you from other types of threats. Upgrade your protection.

| sierra1 a răspuns (pentru SERIALS):

Normal că-ți oferă servicii suplimentare pe bani

| mihai69 a răspuns:

Dacă vrei să ai un calculator bun de nimic, umple-l cu produse „antivirus".

| Wr3nch a răspuns (pentru mihai69):

Corect e mai bine sa fie bun de nimic pentru ca ai keyloggers, troieni si mineri de criptomonedelaughing

| SERIALS explică (pentru Wr3nch):

Care e diferenta intre ele? sunt periculoase?

| Wr3nch a răspuns (pentru SERIALS):

Fiecare in felul ei. Eu reocmand Hitman Pro si Bitdefender, dar si avast e okey daca vrei neaparat ceva gratis.

| mihai69 a răspuns (pentru Wr3nch):

Nu am zis să nu aibă NICIUN a/v, ci să nu pună șapte unul peste altul, că bagă procesoru' și discul în vrie.
Unul singur și bun e destul.
Pentru mine funcționează perfect Avast (versiunea free).

| cristimihailov a răspuns:

Reinstalezi windows-ul cu formatare de hard disk.

Si nu mai intri pe site-uri p0rn0 sau de alta natura dubioasa decat in modul incognito.

| Sekim a răspuns:

Da, ai luat 5 antivirus ai făcut tot praf pentru că rulează toate unul peste altul. Daca vrei ceva calitate plătești, gratis nu găsești nimic cu adevărat bun care sa rezolve cu adevărat problemele. E greu sa dai 100 lei de exemplu pentru 1 an si să îți știi calculatorul sigur? Sau când băgați în jocuri sute nu se compara rolling on the floor. Recomand Kapersky și Malwarebytes. Și, șterge prietene antivirus alea, o să îți faci calculatorul praf și dacă nu ai viruși daca stai așa.

| ViruseZ a răspuns (pentru Sekim):

Cunosc o persoana ce credea ca are virusi din cauza deactivari Windows ( se schimba fundalul in culoarea neagra, si avea multe pop-up-uri ce ii cereau sa activeze Win ( in Engleza, iar persoana nu stie EN )

| ViruseZ a răspuns:

Mai bine stergi **tot** si re-intalezi Windows ( versiunea cea mai noua de preferat )

Personal folosesc Win7 fara niciun antivirus, si nu am nicio problema, mai ales ca nu intru pe site-uri gen chingchong.club sa descarc jocuri / programe / etc.

| SERIALS explică (pentru ViruseZ):

Eu nu downloadezi programe suspecte, doar ma uit la seriale online si datorita publicitatii ma duc pe site-uri diverse dar nu dau click, ma intorc inapoi si urmaresc seriale.
Iata acum Bitfender scrie ca au aparut 2 amenintari si le-a bagat in carantina.

| ViruseZ a răspuns (pentru SERIALS):

Adblocker happy

| qVlad12 a răspuns:

Salut, eu folosesc MalwareBytes. Este gratis, si bun. Plus ca are o versiune premium trial de vreo 14 zile. big grin