| Trandafir99 a întrebat:

Am vrut sa descarc o carte de pe net si cand sa apas pe download m-a trimis pe un site telekom, unde spunea ca pot castiga un telefon daca raspund la cateva întrebări. Intrebarile erau de genul: "Cat de multumit esti de serviciile noastre?". Ai de ales din cateva optiuni, de ex: foarte multumit, mulțumit, nemulțumit. Am vazut ca sunt si comentarii de la oameni, spunând: "Nu credeam ca e adevarat, dar m-am trezit ca ma suna curierul." Site-ul parea ok. Si nu am stiut ce sa fac, asa ca nu am introdus datele personale. Ce spuneti, e real?

Răspuns Câştigător
| Hdhdqqef a răspuns:

Aceasta este una dintre cele mai vechi tepe din istoria internetului. Sfatul meu, inchide cat poti de repede site-ul sa nu te trezesti cu un credit la banca pe numele tau.

| Trandafir99 explică (pentru Hdhdqqef):

Așa este. M-a derutat doar faptul ca site-ul a fost conceput a părea telekom. Mulțumesc de răspunsuri!

3 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Tepele astea erau si in 2006 si acum, nu o sa-ti dea nimeni nimic gratis, ai facut foarte bine ce ai facut ca nu ai bagat datele tale.

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

In nici un caz, nimeni nu o sa iti dea ceva gratis. Comentariile alea sunt doar de forma, nu sunt oameni reali.