| barabi12 a întrebat:

As dori ca cineva sa ma poata ajuta sa schimbe backgroundul pozei in alb la pozele mele fara sa fie stearsa poza originala si fara sa se vada urmele de decupare.Am incercat cu mai multe programe dar nu am reusit. Multumesc

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Ai încercat metoda cu layer mask?
Nu mai rămân urme daca dai zoom suficient și micșorezi tool ul Eraser, cu care presupun ca ai lucrat.
Daca folosesti layer mask, si lucrezi selecția atent, obții rezultate foarte aproape de cele profesionale.
Eu folosesc Affinity Photo, metodele sunt cam aceleași de la Gimp.

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Ce programe ai incercat?
Cu programe de amatori nu poti face asta.
Incearca macar cu Gimp.
sau Affinity Photo, Photoshop, etc

| barabi12 explică (pentru NLS):

Am incercat cu gimp dar ramane urme de decupare

| barabi12 explică (pentru NLS):

Mersi pentru raspuns. O sa incerc metoda cu layer masc, sa vad cum iese

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Daca esti pasionat de editare foto, te incurajam sa urmaresti tutoriale online sau sa cauti cursuri gratuite care ofera astfel de informatii. Spre exemplu https://www.youtube.com/watch?v=Z_XARieTJvg

Mult succes!