| cfrtobias a întrebat:

Ati patit cineva recent sa nu va lase sa intrati in e-mail sa ceara cod dintr-un e-mail dupa cere celalalt pentru siguranta?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil nu le-ai folosit de mult.
Pentru asta e bine sa ai si un numar de telefon valabil, cel putin la un e-mail.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, daca nu ai mentionat un numar de telefon pentru confirmare.
In asemenea cazuri este nevoie de un alt cont e-mail, alternativ, de verificare.

Recent am primit si eu un asemenea mesaj pentru verificarea unei incercari de intrare in contul meu dintr-o tara din Asia, iareu ma aflam in Romania.

| cfrtobias explică (pentru Bula):

Pai faza e ca am e-mail 1, 2, 3 sau mai multe si cere cod din e-mail 2 si din e-mail 2 cere din 3 cred ca asa pana numai am de resetare alt e-mail

| cfrtobias explică (pentru Bula):

Am reusit fara numar, acum ma gandesc oare nu ia cost de bag numar? parca nu, da nu is sigur

| Bula a răspuns (pentru cfrtobias):

Nu-ti ia nici un cost.
Doar vei putea primi codurile de verificare prin SMS.
Ai grija sa schimbi numarul de verificare daca iti schimbi numarul de telefon! happy

| cfrtobias explică (pentru Bula):

Stiu, da nu imi schimb numar sau de schimb in 10 ani odata poate mersi cred ca bag nr pe e-mail principal sa nu tot recuperez e-mail -uri

| Bula a răspuns (pentru cfrtobias):

E bine sa intrii in fiecare cont la intervale mai mici de 2-3 luni, sa nu le pierzi.
La e-mail-ul principal poti pune numarul.

| Bula a răspuns (pentru cfrtobias):

Probabil nu le-ai folosit de mult.
Pentru asta e bine sa ai si un numar de telefon valabil, cel putin la un e-mail.

| floreadan a răspuns:

Cel mai sigur nu ai mai folosit de ceva vreme contul respectiv.