| oceanoflove a întrebat:

Atunci cand caut sa vad un film pe net pe orice site pe care il aleg si dau click pe film mi se deschid niste ferestre. Cumva sunt aducatoare de virusi? Ce as putea sa fac sa opresc acele ferestre?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Nu sunt neaparat virusi, pot fi pagini de reclama interpuse.
Pentru a reduce numarul reclamelor, trebuie sa ai instalat un addblocker (in browser).
Pentru a te feri de virusi, ai nevoie de un program antivirus, care verifica si site-urile apelate de pe calculator, inainte-, in timpul- si dupa descarcarii. Un astfel de program antivirus eficient este AVG Free.

| oceanoflove explică (pentru Bula):

Am antivirus dar mi s-a intamplat odata sa treaca virusul de antivirus si a cazut sistemul de operare. Ce programe antivirus sunt bune? Mentionez ca am avast pe un latpop si pe celalalt mcafee.

| Bula a răspuns (pentru oceanoflove):

Am scris: "AVG Free"
https://www.avg.com/......comparison

| oceanoflove explică (pentru Bula):

Scuze nu citisem in intregime raspunsul.

8 răspunsuri:
| andiceasu95 a răspuns:

Foloseste adblocker e free

| ViruseZ a răspuns:

Nu neapărat
Sunt reclame și ai nevoie de adblocker

| oceanoflove explică (pentru ViruseZ):

De unde fac rost de adblocker? Din magazin chrome?

| oceanoflove explică:

Adblocker merge pentru orice tip de browser? Si pentru Microsoft edge?

| Abx12 a răspuns:

Nu, pot fi niste reclame suprapuse peste programele tale. Nu trebuie sa te sperii, nu o sa patesti nimic. Poti lua un adblocker free in caz de ceva.