| Georgiana_Ilinca_1984 a întrebat:

Buna,administrez si o pagina de cafenea din contul Facebook,cand am facut pagina, desi am bagat adresa buna, mi-a pus-o pe harta foarte departe de adresa curenta.Cum reusesc sa o schimb?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca este pagina platita, atunci ai drep de admin si poti schimba usor locatia, cu telefonul mergand la fata locului (sa "citeasca" corect coordonatele GPS). Daca nu sau nu reusesti, atunci poti marca locul pe harta Google, de unde poti citi si coordonatele exacte (cu minim 6 zecimale), pe care sa le trimiti la suportul Facebook pentru corectare.

| Georgiana_Ilinca_1984 explică (pentru Bula):

Ce inseamna pagina platita? Unde pot sa platesc?

| Bula a răspuns (pentru Georgiana_Ilinca_1984):

Pagina platita este asemanator cu cel gratuit, dar FB iti face reclama la firma, in functie de pachetul platit.
Gasesti descrierile la ajutor (help) in locul unde creezi pagina pentru firma /activitate/persoana.