| HemeraNova a întrebat:

Buna, am nevoie de ajutor. Mi-am pierdut telefonul si implicit accesul la diferite conturil. Intrebarea e, as mai acea sanse sa le recuperez chiar daca nu mai am numarul respectiv de telefon si am uitat parolele? ( cel de gmail in special)
P.S Am incercat sugestile lor de recuperare a contului...

Răspuns Câştigător
| tril a răspuns:

Poti primi alta cartela cu acelasi numar. Mergi la un showroom din reteaua ta, cu buletinul si spune ce ai patit.

| HemeraNova explică (pentru tril):

Problema e ca nu sunt in tara. Ma gandeam ca pot sa imi trimita cod de verificare pe alt numar sau e-mail. :/

| tril a răspuns (pentru HemeraNova):

Nu cred. Asa ar putea cere oricine vrea sa-ti sparga contul, pretinzand ca esti tu.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa ai acces si la contul de meial pe un Pc sau tableta, acasa, nu doar pe telefon, ca in situatii disperate ca acesta, sa nu ramai cu buzele umflate.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Poti incerca sa il recuperezi mergand la https://accounts.google.com/signin/recovery

Pe viitor, este bine sa iti securizezi conturile precum adresele de email setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ si numarul de telefon ca sa iti poti recupera contul in cazul in care acesta este compromis.

Totodata, te sfatuim sa incerci sa iti recuperezi cartela de la o reprezentanta a furnizorului de telefonie.

| tril a răspuns:

Daca erai pe abonament, declara-l pierdut la firma ta de telefonie, ca sa-l blocheze. Altfel, platesti ce foloseste altul.