| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o problema am un router tenda n 301 si ma conectez pun parola admin apoi pun datele de la cablu de la rds userul si parola apoi zice ca conectat dar nu merge imi cere ISP... CE ESTE ISP? ce anume trebuie sa pun nu imi merge am incercat sa pun numele retelei de net si nu merge

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Buna, Andra,

Te sfatuim sa contactezi furnizorul tau de internet pentru sfaturi in aceasta privinta.

6 răspunsuri:
| Smecher_Nuti_1999 a răspuns:

Nu e nevoie de ISP (chiar acum ma uit pe foaie si ai asa). deci tu esti la pasul 3 din cate vad. vezi ca ai sus PPP0E DHCP si IP STATIC selecteaza DHCP si numai ai nevoie de ISP se va conecta automat dupa.la mine asa a mers

| andrabella a răspuns (pentru Smecher_Nuti_1999):

Nu imi merge exact aici imi zice ca din cauza isp nu se poate conecta. ce e de facut?

| andrabella a răspuns (pentru Smecher_Nuti_1999):

Am selectat dhcp si nu imi merge tot la fel zice net conectat dar din cauza isp nu imi merge. ce sa fac?

| andrabella a răspuns (pentru Smecher_Nuti_1999):

Am resetat si routerul dar in zadar

| Smecher_Nuti_1999 a răspuns (pentru andrabella):

Du-te la cei de la care ai netul(centru) sau daca esti dintr-o comuna sua sat., du-te la cel care se ocupa cu distribuirea de tv cablu/internet.dar daca esti de la oras suna sau du-te la cei care iti acorda internetul si te va rezolva ei, trebuie conectat la retea(e in jur de 20-30 lei acum depinde si de aia)

| andrabella a răspuns (pentru Smecher_Nuti_1999):

K mersi