| Valeriaa2 a întrebat:

Buna! Am o problema cu contul de Instagram, mi-a fost blocat temporar pentru ca am incalcat regulile comunitatii (cred) si am incercat toate modalitatile sa il deblochez. Este blocat temporar dar deja au trecut 4 zile, am incercat toate modalitatile de pe net... STIE CINEVA CEVA FOLOSITOR?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu poti tu sa deblochezi contul, numai administratorii Instagram te vor debloca cînd considera ei ca meriti, cine te a pus sa incalci regulile? Asteaptă pîna cand te deblocheaza ei.

| Valeriaa2 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am lasat decat un comentariu si au considerat ei ca incalc regulile.nu e ca si cand am incalcat regulile inteotionat.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Valeriaa2):

Eu te cred dar ei trebuie sa înteleaga, tu ce varsta ai?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu ti-au spus o dată de expirare?
De obicei, primul block, durează 24h, iar cu cât incalci mai mult regulile siteului, cu atât durata suspendarii va fi mai lungă, de la 14 zile la 30 de zile, pana la blocarea definitivă. Nu poți decât să aștepti. Nu te chinui degeaba.

| Alinaaaa3005 a răspuns (pentru floresdemayo):

Bună am si eu nevoie de ajutor! Acum ceva timp mi-a fost spart contul de Instagram si am reusits a il recuperez. Problema e ca in acele cateva ore au fost postete mesaje jignitoare pe story. Acum vreo 3-4 zile am primit mesaj legat de suspendarea TEMPORARĂ a contului. Contul se deschide pe pegina principală, dar apare foar incărcarea paginii. Nu imi apar postari si nici pagina cu postarile de pe cont. Știi cumva cat poate dura in acest caz? Sau ce as putea face in acest caz?

| ReignForest a răspuns:

Așteaptă să te deblocheze ei când se termină depinde cât durează e bine că nu l-a dezactiv(mie că am încălcat regurile mi s-a dezactivat 2)

| Valeriaa2 explică (pentru ReignForest):

Multumesc, o sa mai astept.