| Ana2920 a întrebat:

Buna! Am o problema, desi nu știu dacă o pot "rezolva" sa zic asa. Deci eu sunt MEGA sensibila. De fiecare data daca ma uit la o poveste sau un videoclip trist, plang. Stiti un sfat pentru a nu mai plange asa des? Pentru ca eu nu gasesc

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Acesta este un motiv extraordinar sa NU te mai uiti deloc la videolipuri triste si nu vei mai placge.
Poate chiar este bine sa iei o pauza de cateva luni, sa te focusezi pe viata reala, pe frumusetea de afara, ca sa iesi din starea de depresie in care cazi, daca mai continui sa privesti, porcarii triste si deprimante.

| Ana2920 explică (pentru Violleta2022):

Mersi mult! Doar că eu ma uit uneori de plictiseala pe YouTube si găsesc fără să vreau videoclipuri triste si când aud muzica ma gandesc la niste amintiri triste si asta e chestia. Dar mersi oricum pentru ajutor!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ana2920):

De plictiseala te invit sa iesi afara ina er liber si sa mergi la plimbare, chiar sid e una singura.
cand ai probleme psihice medicul psihiatru te sfatuieste sa eviti cu orice pret dramele, subictele triste, sa nu asculti muzica trista, sa nu plangi.
Tot ce trebuie sa faci este sa vizionezi numai comedii si lucruri frumoase si vesele, care te scot din starea de depresie, nu care te adancesc, fiindca boala evolueaza spre rau si foarte rau.
Tu-ti induci depresie ascutand muzica trista si vizionanad chesti urate si triste. Evita-le cu orice pret, daca vrei sa ai o viata normala, si sa fii in viitor fericita.

4 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Nu te uita la lucruri triste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi fetele/femeile mereu plângeți din orice. Plângeți la filme de dragoste, la telenovele, când fostul vă lasă, când vă certați cu cea mai buna prietenă sau când nu prindeți reducerea de papuci în mall. 90% din viața unei femei este numai lacrimi.