| Stanq a întrebat:

Bună, am primit un mesaj pe WhatsApp de la un număr necunoscut: "Bună, tu ești *nume *prenume?"
*numele meu
Apoi mi-a trimis 4 fotografii cu 2 tineri pe care i-a urmărit pe stradă, pe o bancă și în autobuz.
A întâmpinat cineva vreun caz asemănător?
Exista vreun site cu numere de telefon dubioase unde sa îl public?
Merită raportată la poliție întâmplarea?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Politia nu poate face nimic, atata vreme cat nu esti amenintat cu moartea sau cu santajul.
Blocheaza acel numar si nu-ti mai fa probleme.

2 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Cineva face misto de tine. Trebuie sa-l ignori si sa-i blochezi numarul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate un prieten face mișto de tine. Ii poți Răspunde "da, cine ești și ce anume dorești"