| Bianca38 a întrebat:

Bună am și eu o întrebare,atunci când îți faci un id Apple,este gratis sau cu bani,adică acolo scrie sa iti introduci adresa de facturare,este doar în caz, ca vei cumpara ceva cu bani (aplicații, muzica) sau o sa trebuiască sa plătești și pentru crearea de id Apple? Dau funda

5 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna, Ramona,

Crearea unui ID Apple este gratuita si se face atunci cand achizitionezi un produs marca lor, iar adresa pentru facturare este ceruta doar pentru a fi trecuta pe o eventuala factura, asa cum ai mentionat mai sus.

| prodatory2k a răspuns:

Poti sa-ti faci un id Apple gratis. Adresa de facturare o introduci doar daca cumperi ceva. Eu am un ipad air 2 si am id gratis, pot descarca orice vreau care e gratis, cele platite trebuie sa bagi datele de pe cardul de credit.

| Camy1423 a răspuns:

Dap!

| Bianca38 explică (pentru Camy1423):

Pe bune? cat?

| Camy1423 a răspuns (pentru Bianca38):

Pai,acolo te intreaba doar in caz ca vei cumpara ceva, nu este pretul contului...eu am dat skip, si atunci cand vei vrea sa cumperi ceva din App store sau altele, te va pune sa iti specifici codurile de pe card(pentru ca doar de pe card se pot extrage banii)