| Cami29 a întrebat:

Buna! Am vazut zilele trecute o reclama pe Facebook la un site denumit rosiistricate.com! Ei promit ca platesc pentru a te uita la filme si trailere. Am 20 de euro in cont dar imi e teama sa ii scot! Stiti ceva despre ei?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu va bagati in asemenea prostii!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Hackeri

| SharpEagle a răspuns:

Este probabil o imitatie de: https://www.rottentomatoes.com

| andreidmbm a răspuns:

Este scam, de preferat sa nu iti introduci datele reale, sau sa le modifici cat mai rapid cu putinta. In special, parola sa nu fie aceeasi cu cea de la contul de email/Facebook.

Domeniul rosiistricate.com a fost inregistrat in 30.03. 2022, adica de cateva zile. Nu a fost inregistrat pe firma, deci cel mai probabil este un site facut pentru a fura date, care mai apoi sa fie utilizate in scopuri nu tocmai placute.

| Cami29 explică (pentru andreidmbm):

Datele care le-am bagat nu se pot modifica? si nici sterge! Pot face ceva?

| andreidmbm a răspuns (pentru Cami29):

In primul rand va trebui sa iti schimbi parola pentru adresa de email / cont de Facebook, si sub nicio forma sa nu introduci datele bancare.

| 44mon a răspuns:

Pare legit. Îmi dai și mie un cod de invitație sa îmi fac cont?

| Zoltán_Csáki_1972 a răspuns:

Dacă vrei întreabă la supotul lor. Dacă mai cauți și alt job scriemi.