| andrabella a întrebat:

Buna ce router sa cumpar pentru a putea face setarile pe laptop am windows 7?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Setarile tuturor routerelor se poate face de pe PC sau laptop conectat la router prin cablu.
Accesarea setarilor se face printr-un browser de internet, introducand ca adresa IP-ul dat de producator (ceva de forma 192.168.10.1 ).

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

192.168.0.1, 192.168.1.1, 192.168.2.1, de obicei sunt cele uzuale, in cazul in care vei cumpara un laptop Lblink, atunci va fi 192.168.16.1, cea mai nasoala adresa ip.

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am indicat doar "forma", sa recunoasca in carte... happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Perfect real, nu ti-am zis ca nu ar fi ok, doar ca cele mai uzuale sunt acelea. 10.1 chiar ii un exemplu mai putin cunoscut. Scuzele mele daca nu a fost ok.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Orice router poate fi configurat cu ajutorul unui PC sau laptop.