| georgianaa130 a întrebat:

Cu ceva timp in urma am trimis cerere de prietenie pe Facebook unei persoane, apoi am anulat cererea, iar acum, nu mai pot trimite cerere deloc persoanei respective, tin sa precizez ca alte persoane ii pot trimite. Oare pot face ceva in legatura cu asta?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Există două posibilități de a nu putea trimite cerere de prietenie
1. dacă nu aveți prieteni comuni, iar el a umblat la setările contului și a ales să primească mesaje doar de la prietenii prietenilor săi.
2. I-ai trimis 'friends request', iar până nu ai anulat cererea, el a fost cu un pas înainte și ți-a dat... spam. Asta înseamnă că refuză să-i mai trimiți vreodată, cerere de prietenie.
Singurul lucru pe care-l mai poți face, de a-l avea din nou, în lista de prieteni, este să-ți deschizi un cont nou (probabil, cu alt nume, altfel, s-ar putea să te respingă din nou). happy

6 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Ai prieteni in comun cu acea persoana? Exista la Facebook optiunea de a restrictiona cererile de prietenie in cazul in care nu exista prieteni comuni

| georgianaa130 explică (pentru anamariarot):

Da, avem prieteni comuni. M-am uitat peste setari, dar n-am gasit nimic

| Ora de net a răspuns:

Buna Georgiana,

Din pacate, nu poti face nimic tehnic in acest sens. Faptul ca poti sau nu sa ceri prietenia unei persoane nu depinde de setarile tale, ci de ale ei.

Iti recomandam sa vorbesti cu aceasta persoana cand te intalnesti cu ea si sa ii spui ca ti-ai dori sa o ai in lista de prieteni. happy

| Inceputul a răspuns:

Cred ca persoana respectiva ti-a dat block, pentru ca altfel nu imi explic.

| georgianaa130 explică (pentru Inceputul):

Daca imi dadea block, nu mai puteam cauta persoana respectiva pe Facebook.

| Inceputul a răspuns (pentru georgianaa130):

Aaaa atunci chiar nu stiu ce s-a intamplatsad