| alexutza222 a întrebat:

De o luna primesc aproape zilnic mailuri de pe o adresa suspecta pe care am blocat-o de peste 50 de ori. Aceste mailuri par a fi de pe un site de matrimoniale in limba engleza. Nu exista niciun loc pe care sa pot apasa pentru a seta dezabonarea, desi nu imi amintesc sa ma fi abonat vreodata.
Va rog mult sa ma ajutati caci aceasta este adresa mea oficiala de mail si nu o pot schimba pentru ca pe ea voi primi cursuri la facultate, oferte de job si alte lucruri foarte importante.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Marcheaza ca spam si aia e

| alexutza222 explică:

Este marcat spam. Se poate sa fac ceva sa nu-l mai primesc nici in spam?

| Ora de net a răspuns:

Buna Alexuta,

Te sfatuim sa marchezi mesajele ca spam si sa le ignori.

Din pacate, este foarte greu sa scapi de mesajele Spam pentru ca ele sunt trimise de pe mai multe servere, asa ca simpla blocare a trimitatorului nu va functiona.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Încearcă așa:
Settings→ Banned Addresses→ Add an address (copy/paste adresa de email care te deranjează)→ Ban→ Save