| Popa_Mara_1995 a întrebat:

Deci mi-am facut un cont nou pe Instagram. Si ca toata lumea, daca aveam cont nou, am dat follow la vreo 200 de persoane ca sa mai imi creasca, eu fiind pe 0. Chestia e ca m-au blocat. Dupa vreo 2 zile am dat din nou follow..si am fost din nou blocata... nu mai pot urmari pe nimeni de 2 saptamani. nu stiu ce sa fac. Stie cineva macar cat dureaza toata restrictionarea asta? O luna sau cattt?

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Chiar dacă nu ai fi dat follow-uri, să știi că ai fi primit tu,
Ai dat într-un timp scurt, prea multe follow-uri succesive și ai fost sancționată. Probabi, Instagram are un număr limită, iar dacă îl depășești ești banat.
Ai două variante. Fie aștepți, fie îți faci un alt cont. A doua variantă e mult mai ușoară și mai simplă.
Să nu mai dai follow în neștire, încearcă să fii mai cumpătată, nu te avânta cu capu' înainte, fiindcă iar vei fi blocată.winking

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Incearca sa raportezi problema la https://help.instagram.com/381579045265733?helpref=page_content

Pe viitor, te sfatuim sa citesti cu atentie termenii si conditiile Instagram pentru a evita astfel de situatii neplacute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instagram a devenit popular in timp scurt si a inceput sa aiba aceiasi problema ca si Facebook: egoisti. Exista unele companii ca sa satisfaca egoistii cu multi followeri facuti automat. Astfel, Instagram, Facebook etc. au luat masuri si orice cont nou care da, conform statisticelor, brusc foarte multe likes & follows va fi banat.

| Elyiela a răspuns:

Nu mai da follow ca disperata.

| Popa_Mara_1995 explică (pentru Elyiela):

Da ok mi-am dat seama si eu. Dar ma intereseaza cat dureazalaughing)