| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata TPU! Am setat pe Facebook la urmaritori sa ma urmareasca doar prietenii si poate sa le apara in cronologie la cine dau eu like sau com cine ma urmaresc sau daca dau la persoana respectiva like sau com si persoana respectiva are setat sa vada doar prietenii si urmaritorii mei nu o au in lista pe persoana respectiva poate sa vada daca eu am dat like sau com la persoana respectiva? Multumesc de raspuns

2 răspunsuri:
| Lostlyric a răspuns:

Da, in cazul in care acea persoana te-a adaugat in lista ei de "Prieteni Apropiati".

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Ne bucuram sa auzim ca folosesti setarile de confidentialitate si acorzi doar prietenilor si persoanelor apropiate dreptul de a vedea activitatea ta pe Facebook. Insa, daca aceasta activitate se petrece pe o pagina, un profil sau un grup public, atunci oricine poate vedea. Spre exemplu, daca comentezi sau dai like unei postari pe pagina oficiala NASA, atunci oricine cu profil de Facebook poate vedea acest lucru.