| Mihai_Corina_Nicoleta_1981 a întrebat:

Bună!
Este adevărat că dacă intri pe "deep web" se poate ca un sau mai mulți "assassini " "F.B.I." pot veni după tine dacă vor afla unde stai si dacă nu îți protejezi calculatorul?

Răspuns Câştigător
| Legion7X a răspuns:

Că tot veni vorba de deepweb în recomand un film untraceable crime online. Nu este despre furt de informații sau hacking ci tortură postată pe un site având foarte multe vizualizări.

23 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nimic adevarat, eventual poti lua un virus sau alt malware. Chiar asa de credula esti? De unde ai mai scos si asta?

| Royale_Cristian_2000 a răspuns (pentru Ioandelasal):

E un nou joc horror numit: ehh... am uitat, dar poti sa ai mai multe ending-uri, arestat de F.B.I. sau de N.O.S. Legion

| Ioandelasal a răspuns (pentru Royale_Cristian_2000):

Nu cred ca utilizatoarea intreba de un joc.

| LoveSleep a răspuns:

Nu știu ce aveți cu deep web ăsta. Eu de acolo mi-am cumpărat prietena.

| minrest a răspuns:

Inteleg din postarea ta ca FBI se ocupa cu asasinarea persoanelor din public despre care au suficiente date. Si cheltuiesc cat este necesar, ca sa omoare o anonima ca tine, fara nici o influenta, doar de dragul de a o stii moarta. Am inteles bine?

| Mihai_Corina_Nicoleta_1981 explică (pentru minrest):

Partea cu f.b.i care asasinarea nu ai inteles-o

| minrest a răspuns (pentru Mihai_Corina_Nicoleta_1981):

Vrei sa spui ca te asasineaza ca sa nu intri pe deep web. Cate crime cu autor necunoscut ar fi atunci? Eu stiu ca esti copil, dar gandirea asta conspirativista nu iti face bine.

| PainTech a răspuns:

Un asasin costa cat o masina. E posibil, dar sansele sunt infime.

| danutzu96 a răspuns:

Povesti doar. Asta nu inseamna ca nu se vand chestii ilegale pe deep web ( vezi silkroad). Treaba e ca nu prea ai ce cauta acolo, Malware-ul gasit acolo este foarte puternic si sofisitcat. Poti lua malware prin executarea unui javascript de exemplu, nu este nevoie sa iei neaparat fisiere si sa le executi in calculator. Acum cativa ani am luat pe un calculator facut de test un malware ce intentiona sa obtina acces la microfon si la camera web (deci nu prea e de joaca). Daca tot vrei sa te joci acolo, fa un stick bootabil cu Tails si seteaza nivelul de securitate din tor la maximum.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Nu vine nimeni după tine atât timp cât nu cumperi sau pui la cale lucruri ilegale.

| Mihai_Corina_Nicoleta_1981 explică (pentru BuLaNNNeL):

Nu vreau sa pun la cale lucruri de genul dar eu cu un ptieten planuim sa intram in deepweb si vreau sa ma interesez

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Mihai_Corina_Nicoleta_1981):

Intrati liniștiți, nu descărcati lucruri si nu vizualizați continut pornografic infantil.

| Ora de net a răspuns:

Buna, Corina,

Te invitam sa privesti cu ochi critici informatiile pe care le citesti sau le vezi pe internet - nu toate acestea sunt reale. FBI este o agentie guvernamentala americana care are rolul de a-si proteja cetatenii, in niciun caz de a asasina persoane. In ceea ce priveste adresa ta, aceasta nu poate fi aflata doar pentru ca navigezi pe Internet sau deep web. Sfatul nostru este sa nu impartasesti date personale despre tine pe Internet si sa ai grija ce poze postezi, suntem siguri ca in felul acesta vei fi in siguranta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tâmpenie. Am Tor Browser în pc de vreo 2 ani, îl folosesc aproape zilnic pentru anumite activități, săptămânal să zicem, intru și pe domenii. onion, și uite-mă în viața și fără niciun virus luat. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar daca iti faci tu un site cu afaceri ilegale sau esti prins.
Oricum pe acolo se intrã doar cu pile, sau daca ai multi bani facand investitii ilegale.
Deep web este doar un tip de rețea privatã care nu este indexatã de nimeni, doar siteurile sunt sharuite de la o persoanã la alta. Asa ca iti dai seama cã poate exista cam orice, dar majoritatea motoarelor de cautare Tor gasesc doar scamuri.

| AlexSalling a răspuns:

Nu draga mea. Eu il folosesc de ani si nu am niciun virus de la el. Poate doar un virus, "MINTAL". Este un loc blestemat. Este horribil, atatea mizerii sunt acolo, nu vrei asta.

| Kogaion a răspuns:

Se intra pe deep web, doar printr-un browser special numit TOR, altfel ti se poate lua urma de cine nu trebuie, ti se pot descarca datele din PC si poate chiar sa ai un musafir nepoftit. Lumea asta e plina de nebuni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kogaion):

Nici nu se pot accesa domeniile. onion din alt browser. (la asta vă referiți toți prin termenul incorect 'deepweb')

| Mihai_Corina_Nicoleta_1981 explică (pentru Kogaion):

Eu reau sa stiu daca este adevarat pozestea cu virusul in stiu de asta prietenul meu va incerca pe vechiul pc dar nu inteleg faza cu "assassinii" si cu " F.B.I"

| FineBroAndy a răspuns:

Nu, asta este o poveste de adormit copiii. Dacă intri pe deep web, sunt mari șanse ca anumiți indivizi să îți afle adresa( atât cea fizică, cât și cea a calculatorului- ip-ul) și să îți poată fura datele dacă nu folosești un vpn bun. Dar nu o să vină nimeni să te omoare dacă îți știe adresa. Tu te duci acasă pe la prietenii tăi și le pui cuțitul la gât dacă le știi adresa? Hai să fim serioși.

| mlfz13 a răspuns:

Buna, este absolut adevarat. Fara dubiu. Stiu un caz la Ploiesti si doua in Caracal. Dar nu pot povesti mai mult... ah, cine suna la ora asta la usa?!