| anonim_4396 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva? Dintr-o data mi-a aparut acest mesaj cand am vrut sa intru pe Facebook : Acest site nu poate fi accesat

Pagina web de la https://www.facebook.com/ poate fi temporar nefuncțională sau a fost mutată definitiv la o nouă adresă web.
ERR_FAILED
Ce pot face? Pana acum a mers. Nu am avut nici o problema! Multumesc!

3 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Iti recomandam sa instalezi ultima versiune a browserului si sa stergi Istoricul (in special memoria Cache si Cookiurile).

| Julia1188 a răspuns:

Mentionez ca dupa ce sterg istoricul merge putin si apoi iar face la fel...

| vinhotse a răspuns:

Eroarea „Acest site nu poate fi accesat" este o problemă a internetului. Ar fi bine să verificați rețeaua dvs., în special setarea DNS. Când un server DNS nu poate converti un nume de domeniu într-o adresă IP într-o rețea TCP/IP, browserul dvs. nu poate obține adresa IP adecvată pentru a accesa site-ul web.

Iată un ghid pentru a rezolva această problemă.

Ghid: Cum să remediați eroarea „Acest site nu poate fi accesat" atunci când redați în flux YouTube pe Chrome?