| Daniela_Roşca_1995 a întrebat:

Nu de mult mi-am cumpărat un laptop HP, i-am instalat Windows 7. Mi-am conectat la el wireless, câteva săptămâni a mers ok și după aceea nu a mai prins semnal numai în camera cu router-ul și foarte slab. Oare ce are?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa dezinstalezi driverul WLAN. Mai inati intri pe site-ul producatorului HP.

http://support.hp.com/us-en/drivers

Completezi acolo serial number si ce windows folosesti acum, apoi descarci driverul WLAN. Il bagi pe un stick de memorie si abia dupa aceea dezinstalezi driverul WLAN care il gasesti la Start-(click dreapta) My computer si apoi manage. In lista ce apare, undeva in stanga dai pe Device manager. Apoi in dreapta gasesti driverul wifi cum este specificat WLAN sau altfel si dand click dreapta pe el, il dezactivezi si stergi. Bagi stick-ul in USB si instalezi ce ai descarcat in el de pe pagina producatorului.Totusi ar fi bine sa ai si un cablu sa poti face conectarea la wifi cu el daca nu iti reuseste faza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc! Vreau sa stiu daca ti-a reusit procedeul.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Reseteaza routerul.

| napoleon16 a răspuns:

Poate e de la internet viteza!

| Daniela_Roşca_1995 explică:

Pe telefon sau pe alt laptop merge ok. Numai pe al meu nu...