| pufulete2021 a întrebat:

Bună o pagină de Facebook mia postat o poza cu mine ca să râdă și mulți utilizatori au distribuito, am dat raport și la cont și la postare precum ca mi-a luat identitatea dar nau șters-o de la Facebook fiindcă zicea că nu încalcă standardele comunități, ce pot face ????

9 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cunoști poseaorul paginii de Facebook? Stii cui aparține?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Reclamă problema la politie. Atasezi linkul paginii si de acolo se ocupă ei. Se va afla a cui e pagina si va fi amendat.

Răspuns utilizator avertizat
| haileewatson a răspuns:

Oare ai incercat sa inseli oameni prin scamatoria Avon si acum oamenii au aflat? Hahahaha karma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cati ani ai. Daca esti mai mic poti vorbi cu parintii tai si poti merge la politie, daca esti mai mare, poti merge singur.
Chestiile astea sunt foate serioase. Daca le sesisezi la politie pot porni un proces in potriva persoanei care ti-a furat imaginea.
Eu asa te sfatuiesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plângere la poliție.