| anonim_4396 a întrebat:

Oare cum pot sa imi setez contul de Facebook astfel incat sa nu ma gaseasca nimeni dupa nume?
M-am uitat la setari confidentialitate si nu e decat o setare pentru ceva de motoare cautare...
Eu vreau sa nu fiu gasit nici dupa nume.
Multumesc.

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ar exista ceva, in acest scop. happy

Setări→ Confidențialitate→ Setări și instrumente pentru confidențialitate→ Cum te găsesc și te contactează ceilalți→ Dorești ca motoarele de căutare din afara Facebook să trimită la profilul tău?→ aici, dai click pe "Editează" și debifezi căsuța, iar pe urmă apeși pe "Închide".

2. Nu iți pune poza la profil. Cu numele tău sunt alte zeci de persoane, deci poți fi oricare dintre ele, dacă nu postezi fotografii cu tine și cu ai tăi, ca să poți fi identificat.
Iar daca postezi imagini, ar fi bine să le faci vizibile doar celor din lista de prieteni, nu pentru public.

| Bondarel99 a răspuns:

Nu se poate asta dar se poate sa setezi sa nu mai poti fi gasit dupa nr de telefon si adresa de mail.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

E imposibil! I'm sorry for you!

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Nu există o astfel de setare, Facebook este în mare parte o rețea publică. Dacă nu te simți confortabil cu faptul că alte persoane te pot găsi căutându-ți numele, atunci sfatul nostru este să îți dezactivezi contul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se poate asa ceva

| eckblume a răspuns:

Nu exista o astfel de functie. Mai e o setare prin care poti sa primesti cereri doar de la prietenii prietenilor tai. Daca te simti nesigur, pune-ti o poza la profil care sa nu fie cu tine si seteaza audienta la,, doar eu,,.