| Laura_Murariu_2000 a întrebat:

Prima oara mi s-a sters contul de instagram fara sa fac nimic,, iar acum mi-a aparut un virus foarte ciudat si o poza la profil cu doua femei goale pe jumatate. Ce pot sa fac? Multumesc.

4 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Dezinstalezi instagramul pentru a nu te trezi cu alte surprize. eventual dai si un restore la telefon sa scapi de virus.

| Ora de net a răspuns:

Buna Laura,

Cel mai probabil contul de Instagram a fost blocat din cauza virusului. Incearca sa iti resetezi telefonul (dupa ce ti-ai savat toate datele) pentru a scapa de virus.

Pe viitor, te sfatuim sa folosesti un program antivirus pentru telefonul mobil.

| Anonimul95t a răspuns:

Încearcă cu o scanate bitdefender si malwarebytes anti malware

| CodreanuC a răspuns:

Sa dezinstalezi instagramul si sa te mai uiti la aplicati sa vezi daca nu ai aplicati suspecte pe acolo si le dezinstalezi si pe alea