| danytare a întrebat:

Buna seara, am făcut pe data de 09.12. 2021 un transfer din contul paysafe in contul bancar Raiffeisen
Până în momentul asta nu s-au efectuat tranzictia și nu nu pot o anulez
Ce as putea sa recuper banii?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu am sa inteleg niciodata de ce cumparati paysafe ca sa platesti facturi si peste tot cu el, cand are comisioane atat de mari?
De ce nu pui banii in banca si folosesti contul bancar sa platesti peste tot?
Uite aici ce comisioane percepe paysafe-ul

"Care sunt comisioanele Paysafecard? ¹
Comision de administrare: din luna a 7-a, din soldul codului preplatit se deduce o taxă de administrare lunară de 15 lei
Comision de schimb valutar: paysafecard percepe un comision la tranzacțiile care implică operațiuni de schimb valutar. Convertorul valutar paysafecard îți oferă imediat rata de schimb actuală.

Comision de restituire: În cazul în care cumperi un PIN, nu îl folosești și vrei banii înapoi, din suma de plată se rețin 30 de lei.
Comision de administrare a contului paysafecard: Dacă nu efectuezi nicio tranzacție pe parcursul a 12 luni, din luna a 13-a se reține o taxă de 25 lei pe lună"

https://wise.com/ro/blog/ce-este-paysafecard