| Antonia_Mocanu_1995 a întrebat:

Buna seara! Am și eu o problema cu cei de la tik tok. Am primit două notificări de la ei cum că am încălcat regulile comunității. Eu din câte știu nu am încălcat nicio regulă. Am pus doar pozele astea atât. Ce încălcări am făcut? Am depus contestație și au zis că postarea nu va fi restabilita. Dar faza e că nu scrie exact ce reguli am încălcat. Zice doar că am încălcat. Ma puteți lămuri va rog frumos? Postarea pe tik tok au sters-o nu mai apare.

https://m.facebook.com/....../story.php

17 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ti-au sters postarea si de pe FB.
Nu se suporta poze cu copii mici, te cred pedofil.

| Antonia_Mocanu_1995 explică (pentru Bula):

Dar în poze nu sunt alti copii sunt doar eu când eram mică. Cum sa mă creadă pedofil sunt pedofila cu mine însămi? De pe Facebook nu nu mi-au șters pozele.

| sierra1 a răspuns:

Este posibil ca linkul pe care l-ai dat să nu fie valid sau ca pagina să fi fost ştearsă.

| Antonia_Mocanu_1995 explică (pentru sierra1):

Nu înțeleg. Eu am pus aceleași poze pe tik tok ca cele de pe Facebook. Și postarea de pe tik tok mi-au sters-o. De ce sa nu fie valid linkul, daca pe Facebook nu mi-a șters?

| cfrtobias a răspuns (pentru Antonia_Mocanu_1995):

Ori ai contul privat si nu vedem story, ori a expirat

| Antonia_Mocanu_1995 explică (pentru cfrtobias):

Da îl am privat contul. In orice caz erau niște poze de când eram eu mica. Și le-am pus și pe tik tok și mi le-a șters.

| anonimg a răspuns:

Crezi că aplicațiile acestea stau să analizeze solicitările tale sau ale altora?
Dacă s-au pus câțiva să raporteze conținutul tău, asta e: ți-l dau jos și gata.
Nu te aștepta ca tik-tok, Facebook, Instagram, YouTube sau alte aplicații de acest fel să facă dreptate. Nu se complică nimeni să analizeze solicitările.
Dacă sunt mai multe raportări, atunci îți dau jos videoclipul și gata. Nu stă nimeni să piardă timpul cu solicitări de a analiza cazul. Pentru ei este suficient că "are balta pește", și că la ei nu-i vreo pagubă semnificativă pentru pierderea unui videoclip.

| Antonia_Mocanu_1995 explică (pentru anonimg):

Dar ce nu le-a plăcut? Erau niște poze normale amintiri de când eram eu mica

| anonimg a răspuns (pentru Antonia_Mocanu_1995):

Aici cred că este vorba de protejarea copiilor (și este o protecție chiar la nivel global, de către toate țările). De regulă copii nu trebuiesc postați în videoclipuri sau imagini, deoarece sunt mulți pedofili, mulți traficanți de copii, proxeneți și alții de felul acesta.
Nici eu ca adult nu am voie să postez imagini din perioada copilăriei.

| Antonia_Mocanu_1995 explică (pentru anonimg):

Dar e copilăria mea. E o prostie. Așa mi se pare

| anonimg a răspuns (pentru Antonia_Mocanu_1995):

Mai există o aplicație Imgur. Este posibil să poți încărca acolo videoclipul dacă îți faci cont și dacă specifici că tu ești în videoclip.

| Antonia_Mocanu_1995 explică (pentru anonimg):

Ok. Mulțumesc

| sammie a răspuns:

Nu se deschide link-ul.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Uninstall Tik Tok și-ai rezolvat orice problemă cu ei

| Antonia_Mocanu_1995 explică (pentru DeMicUnCălător):

Pai îmi place să am tik tok. Nu vreau sa îl dezinstalez. Până acum nu am pățit așa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l naibii de tiktok. Un gunoi de aplicație, conținut pentru adolescenți, copii infantili. Până și YouTube este superior decât tiktok. Măcar pe YouTube găsești conținut de calitate.