| MocanuDanyela a întrebat:

Buna seara, cine ma poate ajuta sa imi recuperez contul de Facebook? Mi-a fost spart.

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Spart? Tu ai dat parola ta cuiva?
Poți incerca să îți faci un cont nou, pentru a-ti căuta vechiul cont (numele). Dacă nu il mai poți găsi deloc, înseamnă ca a fost dezactivat de Facebook, pentru că ai incalcat termenii si conditiile siteului.
Adevărul e că cei de la Facebook obișnuiesc să dezactiveze conturi, dacă esti raportat că te-ai inscris cu identitate falsă. Ți se va cere să trimiti copii după documente, iar daca datele din acte nu corespund cu cele de pe Facebook, contul e pierdut.
Dar, dacă iti poți vedea contul, atunci raportează-ți propriul cont, ai acolo niște opțiuni.
http://i.postimg.cc/9FdNgvKd/fb.jpg
Să știi că in ambele cazuri ti se va face verificarea identitatii.

| MocanuDanyela explică (pentru floresdemayo):

Este spart de unu il foloseste el..cum fac sa il recuperez

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Sfatul nostru este să încerci să îl recuperezi urmând pașii indicați aici https://www.facebook.com/help/hacked

Pe viitor, te sfătuim să îți securizezi conturile (adresa de email, conturile pe rețelele sociale) setându-ți o întrebare de siguranță, un email alternativ sau numărul de telefon.