| Gabiițțaa a întrebat:

Buna seara. Cum sa incep, am fost păcălită de o așa zisa individă pe Olx. Am pus ceva la vânzare și o doamna, care in prin plan mi s-a părut serioasa a zis că vrea acel lucru, și să facem vânzarea prin olx, dupa a dat un link am intrat pe el iar după ea a avut acces la datele contului meu. In 2 minute toți banii de pe card nu mai erau. Am sunat in disperare la call center la banca, doar mi au blocat cardul și au zis sa vin in banca luni, fiind sâmbătă e închis. In momentul când am intrat pe acel link erau și datele acelei persoane, le am înregistrat. Doamna e din Iași, am adresa ei, numărul de telefon, poza cu ea ( sperand că nu sunt și ele false ). La scurt timp ea m-a blocat peste tot, am incercat de pe alte numere și îmi închidea telefonul. Am fost azi și la poliție sa fac plângere, dar m au trimis la Ipj, și trebuie să aștept până luni. Va rog daca a mai patit cineva, cum ați procedat?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tot ce poti face este sa faci o plangere la politie. Greu sa se rezolve ceva in conditiile in care tu ai dat datele cardului tau.

| mihai69 a răspuns:

Banca nu cred să te ajute, ai dat de bunăvoie datele.
Doar cu plângere penală la poliție.

Răspuns utilizator avertizat