| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU, eu sunt streamer. In seara asta a venit o persoana dubioasa pe Stream si a inceput sa zica ca sa "ne cunoastem,, iar eu, i-am spus doar numele meu si locatia adica unde stau, mai multe info nu, persoana presupune a fi,, Doctor" dar el imi spunea despre alte chestii, zicea ca sa ne intalnim in tara si chestii de genu ca sa ne arate nu stiu ce chestii, m-a pus putin pe ganduri si ma simt in pericol va rog mult, ajutati-ma sa trec peste... ajutati-ma sa fiu din nou in siguranta pentru ca ma simt in pericol. Ce as putea sa fac? Am dezactivat canalul de YouTube. Chestia asta mi-a pus capac, rog raspunsuri serioase. Ma apasa pe creier si nu ma mai simt bine, ma simt in pericol, va multumesc mult!

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pacat ca ti-ai spus cu atat usurinta numele si adresa.
Daca te cauta acasa, spune-le parintilor, pentru ca doctorii nu intra prin anonimat pe site-uri sa racoleze copii, decat daca nu-s pedofili sau proxeneti si intentioneaza sa pacaleasca copii.
Spune-le parintilor si evita sa deschizi usa necunoscutilor sau sa-ti mai dai date personale, alta data.

| xPanth3r a răspuns (pentru Violleta2022):

I-am spus doar locatia nu si adresa adica Romania. si i-am spus ca ma cheama Daniel.

| Violleta2022 a răspuns (pentru xPanth3r):

Atunci nu-i cazul sa-ti mai faci probleme, ca sunt vreo 200.000 de Danieli in Romania.
Blocheaza-i contul pe stream sau nu-i mai raspunde deloc.

| xPanth3r a răspuns (pentru Violleta2022):

I-am dat block peste tot si am renuntat la Youtube. nu ma mai simt in siguranta...

| Violleta2022 a răspuns (pentru xPanth3r):

Atunci relaxeaza-te, ca nu ti se poate intampla nimic!
Ai facut ce trebuia si nu are cum sa dea de tine.
Te-as fi sfatuit sa-l raportezi adminului, fiindca este posibil sa incerce si la alti tineri si chiar sa le faca rau.

| NotNamed a răspuns:

Stai linistit. Senzația asta de frica si nesiguranță iti este indusa si amplificată de psihic. Evident ca este doar un romanas de 14 ani care crede ca face caterinca si n.are ceva mai bun se facut cu viața lui. Si hai sa o luam altfel, hotul cand se duce sa fure, anunta propietarul locuintei ca urmează sa.l viziteze? Hai sa fim seriosi. Baietelul doar s-a amuzat de naivitatea ta.

| xPanth3r a răspuns (pentru NotNamed):

Spune ca are 34 de ani si ca a studiat la medicina...

| xPanth3r a răspuns (pentru NotNamed):

M-a speriat groaznic ca vorbea despre chestii ciudate. mi-a facut o poza pe Discord in care imi scria mie numele. numele canalului pe o foaie si pe ea un craniu... si era ceva de genul,, xPanth3r is here'' sau ceva de genul...

| NotNamed a răspuns (pentru xPanth3r):

Si eu am 30 de ani, 1.90 si sunt Regele Spaniei. Ma crezi? Povestea lui de sperial copilasi nu ar fi parut atat de convingatoare tie daca ti.ar fi spus ca are 14 ani si e elev la liceul tehnologic milmoi.

| NotNamed a răspuns (pentru xPanth3r):

Provoaca.l sa.ti arate dovezi foto de unde stai. Omul n.are ce face mai bun cu viața lui. Spune-i ca te plictisești așteptându.l sa vina si sa se grăbească ca daca nu ii dai block ca e neserios.

| xPanth3r a răspuns (pentru NotNamed):

Am fost cu el conferinta pe Discord... si imi zicea ca sa ne intalnim chesti ide genu... vorbea despre cadavre tot felul de chestii ce m-au speriat groaznic

| HelloImJosephine a răspuns:

Nu-ti mai fie frica, e doar un troll obosit. Da-i block