| aaaaaaaandreeeeeeeeeeeeeeeea a întrebat:

Bună! Stie cineva cum sa deblochez un cont de Facebook, la care nu ii știu data de naștere? Data a fost pusa de altcineva si când am vrut sa o pun pe a mea, s-a blocat instant! Si metoda de deblocare e doar cu data! Va rog sa ma ajutați dacă știți!

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E imposibil (incearcă să iei legatura cu cel care ti-a creat contul, poate că și-a pus data/anul nașterii lui).
Dacă numele/prenumele din profilul Facebook corespunde cu realitatea, atunci ai măcar o șansă de a-l redobândi, prin a solicita verificarea identității. Altfel, nu.
Trimiti copia actului de identitate (blurezi ultimele sase cifre din CNP, pentru că, oricum, nu-i interesează) și poate că ai noroc.

https://www.facebook.com/help/105487009541643?helpref=topq

| aaaaaaaandreeeeeeeeeeeeeeeea explică (pentru floresdemayo):

Nici acea persoana nu stie data de naștere care este in cont

| Lioana a răspuns:

Daca e contul tau apesi pe mi-am uitat parola si vei primi pe mail sau pe telefon un cod de securitate cu care vei putea accesa contul si sa schimbi parola.

| aaaaaaaandreeeeeeeeeeeeeeeea explică (pentru Lioana):

Contul este blocat și ca sa îl deblochez îmi trebuie acea dată de naștere