| anonim_4396 a întrebat:

Tot incerc sa imi fac un cont de yahoo si pe telefon mi se trimit,, chei"daca stiti ce zic ce constau inn cateva cifre. Avand in vedere ca am primit vreo 8-9 mesaje si ca pe yahoo scrie ca se pot aplica taxe suplimentare, credeti ca voi face cost suplimentar? Cat?

Răspuns Câştigător
| RainbowD a răspuns:

Acele "key" sunt coduri de verificare pe care ti le trimite sa-ti validezi adresa de e-mail/ sau nr de telefon de pe adresa de e-mail ca sa vada daca esti tu cel care a solicitat key-ul si nu alta persoana sau robot. Nu se percep taxe suplimentare, stai linistit.

2 răspunsuri:
| sickoffallthings a răspuns:

Avand in vedere ca le primesti, nu cred ca ar trebui sa ti se perceapa niciun cost. Si de obicei trimit acel cod pentru securitate ca sa vada ca tu esti persoana in cauza si nu un robot.

| Ora de net a răspuns:

Buna Maria,

Nu poti avea costuri suplimentare pentru niste mesaje care ti se trimit. Acele coduri pe care le primesti sunt create pentru a verifica identitatea ta in crearea contului de email.

Mult succes!