| WolfYTB a întrebat:

Buna TPU.

Acum cam o luna m-am deconectat din greseala de pe contul de instagram.Nu mai stiam nici parola nici email-ul asa ca mi-am facut un cont nou.
Azi m-a sunat o colega sa-mi spuna ca o,, fata" paula. onoare are pe contul ei toate pozele mele de pe contul vechi.
Am cautat-o dar contului meu actual mi-a dat block cel mai probabil cand l-a spart si a schimabat numele.
Mi-am adus aminte ca de pe laptop nu am deconectat contul vechi si am intrat.Am vazut ca aveam contul,, paulei" pe laptop.
Cum pot inchide contul? Chiar daca nu stiu parola.Ce e drept pare o parola simpla formata doar din 5 caractere dar nu o stiu si nu am cum sa aflu.
Ajutor!
Un cont se poate inchide daca primeste prea multe raport-uri(daca da, un raport la acel cont m-ar ajuta mult)? Mai exact cate trebuie sa primeasca?

Dau FUNDA!

P.S.Nu am stiut la ce categorie sa pun

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vezi ca in browser se gasete parola. Daca imi spui ce browser ai (Mozilla, Chrome) te ajut eu.

| WolfYTB explică (pentru Salontanul):

Chrome

| Salontanul a răspuns (pentru WolfYTB):

Unde sunt cele 3 puncte verticale in dreapta sus/Settings/Advanced/Manage Passwords/ si la Search Passwords scrii "Instagram". Vei gasi adresa de e-mail cu care te-ai conectat si parola. Apesi pe un fel de ochi si ti se va releva parola.

| WolfYTB explică (pentru Salontanul):

In romana?
A da, merge si daca acea persoana a schimbat parola?

| Salontanul a răspuns (pentru WolfYTB):

Atunci n-ai ce face! Asta e!

| WolfYTB explică (pentru Salontanul):

Pana la urma, atata timp cat nu se da drept mine, sau editeaza pozele sa para altceva e complet ok. Oricum urmaresc acel cont de pe altul si de cand l-a spart nu a mai intrat pe el, Dar oricum, multumesc

| Ora de net a răspuns:

Bună,

Ne pare rău că altcineva ți-a luat contul. Informații despre ștergerea contului găsești aici https://help.instagram.com/370452623149242, iar aici https://help.instagram.com/374546259294234?helpref=faq_content găsești detalii despre recuperarea unui cont.

De asemenea, pe viitor, este bine sa iti securizezi conturile precum adresele de email setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ sau numarul de telefon ca sa iti poti recupera contul in cazul in care acesta este compromis.

| giulia283 a răspuns:

O poţi raporta o să.ţi ceara motivul si acolo dai ca se dă drept tine.