| Cris11apr a întrebat:

Acum ceva timp am incercat sa descarc rocket league ca un prost de pe net, dar de fapt era un virus mai mult ca sigur si ma gandesc sa nu fi fost keylogger. Eu mai am date importante de ale parintilor pe pc, dar le-am salvat pe un stick si am reinstalat windowsul. Intrebarea mea este daca am salvat pe stick si dupa ce mi le-am bagat inapoi pe pc, s-ar fi putut strecura inapoi un keylogger pe pc sau un virus de pe stick?
Va rog frumos sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Nu cred că e posibil să treacă prin transferul de date.

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu ar trebui.
Însă... cum ai reușit să primești un presupus keylogger având o metodă de securitate instalată în sistem?
Dacă nu aveai, este strict vina ta.

| Cris11apr explică (pentru LPCTSTR):

Asadar e posibil sa l fi luat inapoi? Precizez ca atunci cand mi am instalat acel rocket league mi s-au instalat 2 programe din care am reusit sa sterg unul iar celalalt nu s-a putut sterge. Acel program se numea all radio. Parea ceva radio bulgaresc, dar dupa 1 zi mi am luat anti virus si a detectat 2 malware pe care nu i-a putut sterge, am pus toate amintirile pe stick si am reinstalat windows ul. Ar trebuii sa mi iau un antivirus iar sa vad daca am ceva? Cu toate ca am cautat all radio in pc si nu a gasit nimic, iar pc ul merge ok, dar mi-e frica sa nu se fi pus vreun keylogger ceva, precizez ca nu am gasit nimic dubios prin pc care sa prezinte prezenta unui presupus keylogger.
Inteleg si eu ca e vina mea si subt gata sa mi asum consecintele, dar ce as putea face sa vad daca este vorba de vreun keylogger sau virus?

| Cris11apr explică (pentru LPCTSTR):

Inteleg, multumesc frumos

| LPCTSTR a răspuns (pentru Cris11apr):

Nu cred că e posibil să treacă prin transferul de date.