| emeff a întrebat:

am 13 ani si cand am fost mai mic boul de frate-miu m-a speriat asa de rau incat am fost si inca sunt traumatizat. Cum pot scapa de sentimentul de frica? Deja am devenit paranoic, nu mai duport!
Tin sa mentionez ca traiesc la tara.

Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

Chiar ca e bou frate-tu'... multi oameni au frica de realitate, iar el a amplificat-o

consult psihiatric, initial iti da medicamente, apoi consiliere psihologica tu suferi de atacuri de panica, si nu e DELOC un lucru ignorabil ca trece de la sine, NU TRECE, si crede-ma ca si eu am avut, si inca o perioada lunga, LUNGA

poti sa te duci la doctorul de familie mai intai, sa te trimita el, asa ca, parintii sa nu mai aiba nici un dubiu ca ai o problema reala

1 răspuns:
| oz_1736 a răspuns:

Pentru sentimentul tau de frica nu da vina pe el, asta e scuza. Si apoi ai 13 ani, crezi ca esti Hercule sau vreun erou din basme. Esti inca copil, fii serios