| cristianmihai1 a întrebat:

Am primit ban permanent pe Facebook acum o săptămână, apoi am refacut imediat un cont si pac, mi l-au inchis si pe ala, apoi peste o zi, tot la fel, apoi am mai stat o saptamana, am facut alt cont, n-am dat cerere nimănui, nici poza, mi l-au inchis si pe ala. Ce as putea face? Sfaturi, dau funda!

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cati ani ai?
Dar spune sincer

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să soliciți un răspuns de la ei referitor la motive.

| AnastasiaK a răspuns (pentru sadrian46):

Nu au nicio obligatie sa-l dea si cel mai probabil nu o vor face.

| cristianmihai1 explică (pentru AnastasiaK):

Pai nu vreau neapărat contul, voiam sa stiu de ce sunt dezactivate ei celelalte conturi pe care le fac

| sadrian46 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Poți totuși să îi întrebi.
î

| AnastasiaK a răspuns (pentru cristianmihai1):

Exista anumite metode prin care sunt identificate conturile false, nu stiu nici eu sa ti le spun exact, dar sunt destul de bune. Iar daca le raportezi ca au facut o eroare inchizand contul, se poate ajunge pana in punctul in care sa ti se ceara o poza cu cartea de identitate pentru a se confirma ca e vorba de o persoana reala.

| johnnny123 a răspuns:

Cred că trebuie să iei în considerare posibilitatea ca cei de la Facebook să fie mai deștepți decât tine.

| Bizon95 a răspuns:

Si eu sunt curios, de ce ai fost banat
daca raspunzi sincer, promit ca te ajut, si chiar sunt solutii, PE BUNEwinking

| danbnz a răspuns:

Te ajut cu o conditie, sa-mi raspunzi la o intrebare:
De ce ai fost banat?

| Ora de net a răspuns:

Salut!

Facebook dezactivează conturi atunci când unul sau mai mulți din termenii și condițiile lor de utilizare au fost încălcați. Poți citi mai multe despre aceștia aici: https://ro-ro.facebook.com/legal/terms, în special în categoria "3. Angajamentele dvs. față de Facebook și față de comunitatea noastră". Primul cont pe care l-ai făcut a fost închis din cauza unuia dintre motivele de aici sau poate fi într-adevăr și o eroare.

Restul conturilor pe care le-ai făcut au fost închise, cel mai probabil, pentru că încălcau acest angajament: "Nu puteți utiliza Facebook dacă am dezactivat anterior contul dvs. din cauza unor încălcări ale condițiilor sau politicilor noastre."

Dacă, după ce le-ai citit, consideri în continuare că nu ai încălcat nicio prevedere din lista respectivă, atunci îți recomand să completezi "Formularului pentru a solicita o revizuire" pe care îl găsești aici: https://ro-ro.facebook.com/help/103873106370583 (imediat sub "Ce pot face dacă am contul dezactivat?"). Îți recomand să scrii datele pentru contul tău inițial, primul care ți-a fost dezactivat, pentru că pentru restul ai încălcat condiția menționată mai sus.

Sper că vei reuși să rezolvi problema.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Teoretic ce spui tu e banare pe baza de IP. Cum recunosc IP-ul si vad ca acceseaza un cont, il inchid si pe acela. Ceea ce inseamna ca ai cam comis-o la modul serios...

| AnastasiaK a răspuns (pentru CiupercuțulCrăcănat):

Nu exista asa ceva...

| Bizon95 a răspuns (pentru CiupercuțulCrăcănat):

DUDE, un telefon mobil la digi isi schimba IP-ul de fiecare data cand se restarteaza sau ii dezactivezi/reactivezi date mobile sau mod avion, de asemenea la internetul fix, de fiecare data cand conectezi/reconectezi internetul (scoti fir de internet, restartezi router, etc.)

deci, daca ce spui tu ar fi adevarat atunci.

TOTI CLIENTII DIGI, SI INSASI DIGI, S-AR URCA CU TOATA FANFARA MILITARA PE FACEBOOK SI S-AR JUDECA PANA IN PANZELE ALBE

pentru ca ban per IP dat unuia ar insemna ca TOTI CEILALTI CARE AR PRIMI ACELASI IP DUPA AIA, SI-AR LUA BAN!

CE SPUI TU **NU EXISTA**... PUNCT!

insa in continuare astept sa imi spuna de ce si-a luat ban daca vrea rezolvari... CA SUNT tongue~~~~