| Numedeutilizatosiatat a întrebat:

am si eu o problema cu internetul pe telefon. Nu imi mai merge deloc si nu stiu ce sa fac. Credeti ca ar trebui sa dau o resetare la setarile de retea? M-ar ajuta cu ceva?

3 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Te sfatuim sa resetezi dispozitivul. Daca acest lucru nu functioneaza, contacteaza furnizorul de telefonie.

| Apollo007 a răspuns:

Inainte de resetare incearca sa introduci manual setarile operatorului tau de telefonie. Poate din cauza aia nu te poti conecta. Daca ii dai reset revine la setarile din fabrica. Numai dacă ai sincronizat contul tău spre exemplu in Android in contul tau de gmail se salveaza contactele, aplicatiile si alte setari facute de tine. Eu as cauta internet setings de la operatorul tau de telefonie pentru telefonul tau. Daca nu merge apoi as da o resetare. Bafta!

| Tudose_Alexandru_Bogdan_1977 a răspuns:

Date mobile sau wifii? la wifi poti sa resetezi numai reteaua iar la date mobile intreaba operatorul tau de telefonie