| tonyc7 a întrebat:

Buna TPU. Am un laptop pe care pana acum l-am folosit conectat la routerul din locuinta. Daca ma duc undeva la iarba verde sau la pescuit, in afara orasului si iau laptopul cu mine, cum procedez sa am internet pe el in acel loc?

12 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Cauți wifi de pe acolo.
Faci hotspot de la telefon.
Sau îți iei routerul cu tinehee hee

| tonyc7 explică (pentru Catrice):

Si daca fac hotspot de pe tel factura la tel imi va veni mai mare?

| dannyel86 a răspuns (pentru tonyc7):

Faptul ca faci hotspot de pe telefon nu inseamna costuri suplimentare, dar trebuie sa te incadrezi in traficul de net pentru care platesti abonament (numai daca e limitat si il depasesti, platesti mai mult - la fel ca si cum l-ai consuma direct de pe telefon).

| Catrice a răspuns (pentru tonyc7):

Daca nu ai net inclus in abonament, da.

| gabicoo a răspuns:

Faci hotspot pe telefon sau cauți un WiFi free (dar asta e riscant)!

| tonyc7 explică (pentru gabicoo):

Si siteurile se mai incarca la fel de rapid dupa aia sau trebuie sa astept minute bune pana se incarca un site?

| Mirel4412 a răspuns:

Hotspot de la telefon. Ori te conectezi wireless, ori cu fir din telefon in laptop, asta e cea mai usoara si rapida solutie, doar daca nu esti la hotel si ai router.

| NunuNini a răspuns:

Doar cu un stick de la providerul tau de internet. La Digi se plateste 5 lei in plus la abonament. Dar nu are viteza la fel de mare. Totusi, ai net.

| tonyc7 explică (pentru NunuNini):

Ce inseamna ca nu are viteza la fel de mare? In cat timp se incarca un site, de exemplu, cu acel stick? Astept secunde sau minute?

| NunuNini a răspuns (pentru tonyc7):

In functie si de semnalul de acolo, 30 secunde, poate un minut, cam asa.

| tonyc7 explică (pentru NunuNini):

Ok, mersi.

| NunuNini a răspuns (pentru tonyc7):

Succes!