| Apintei_Andrei_2002 a întrebat:

Cum asociez un cont de Instagram conectat la început cu facebookul deoarece am dat să nu mai fiu conectat și acum îmi cere parola de la Instagram când vreau să mă conectez dar nu funcționează deoarece eu când mi-am făcut cont de Instagram prima data am fost conectat cu Facebook și acum când îmi cere parola de la Instagram nu pot sa o dau deoarece nu am avut parola

2 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Poti incerca sa iti recuperezi contul accesand https://help.instagram.com/368191326593075

Pe viitor, te sfatuim sa iti securizezi conturile (adresa de email, conturile pe retele sociale) setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ sau numarul de telefon. Astfel, le vei putea recupera in cazul in care acestea au fost compromise.

| dJaLLy87 a răspuns:

Încearcă să dai la Instagram, că ai uitat, parola și baga adresa de email care ai folosit-o la contul de Facebook sau numărul de telefon folosite la acel cont și pe urmă îți creezi o parola.
Încearcă acolo jos sa dai ai uitat detaliile și te îndrumă einla niste opțiuni.