| Anonim638 a întrebat:

Daca cineva are o poza cu buletinul meu, poate sa-mi faca ceva? Persoana respectiva a plecat in strainatate definitiv.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Doar cu atat nu are ce sa faca, nu este nici act de identitate si nici n-o poate folosi la altceva, poate cu exceptia de a face un cont pe un site de socializare.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate multe dacă este infractor.

| Anonim638 explică (pentru sadrian46):

Nu este infractor happy

| sadrian46 a răspuns (pentru Anonim638):

Atunci nu îi folosește la nimic.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

O poate păstra doar ca amintire. Nu are nicio valoare fără original.
Peste tot (atunci cand e cazul) ți se cere copia xerox insotita de original. In rest, cum a spus si ioandelasal, poate doar sa isi faca un cont fake pe Facebook cu numele tău, iar daca i se va face vreodata verificarea identitatii, va trimite copie după actul tău de identitate.
Dar daca e om serios, in mod sigur, nu se va ocupa de lucruri ilegale, care sunt sub demnitatea lui.

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Dacă în poză se văd clar toate datele din buletinul tău, atunci acestea ar putea fi folosite pentru diverse aspecte ilegale. Șansele însă sunt foarte mici.

Pe viitor, te sfătuim să ai mai mare grijă de datele tale personale. Odata ce o poză sau o informație este postată pe Facebook sau trimisă altcuiva, acel conținut scapă de sub controlul nostru. Poza poate fi preluată, salvată pe un alt computer, postata pe un alt website sau chiar modificată și, mai apoi, va fi mai greu de îndepărtat.

| Florin_Balanescu_Florin_1990 a răspuns (pentru Ora de net):

Dar daca cineva are cardul tau? Intreb pentru cuunostinte.Card credit poate face imprumuturi sau ceva? Sau banca are aprobare pentru inprumuturi?