| anonim14081995 a întrebat:

de ce pe TPU daca gresesti parola de 5 ori nu iti mai permite sa te conectezi 4 ore dar nici dupa un alt aparat conectat la aceeasi retea wi-fi dar in schimb daca il conectezi la o alta retea de internet sa conecteaza fara probleme? Am incercat cum e legat TPU cu reteaua wi-fi de internet schimbi reteaua si nu mai are treaba, nu trebuia sa blocheze contul respectiv nu numai de la acea retea de internet 4 ore.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca de obicei brute force se face de pe acelasi IP. E o masura de siguranta

| Ora de net a răspuns:

Bună,

Cel mai probabil aceasta este o măsură de securitate pentru ca utilizatorii și conturile acestora să fie în siguranță.

| ziptrack a răspuns:

Probabil ca cei care au programat site-ul TPU, au facut un sistem de protectie care tine minte IP-ul de pe care se logheaza utilizatorul, iar in momentul in care utiizatorul greseste parola de 5 ori, sistemul aplica un BAN de 4 ore pe acea adresa de IP.

Da, aveti dreptate, in mod normal ar fi trebuit sa blocheze intreg contul nu doar adresa de IP.