| whatisthis19 a întrebat:

Ieri m-au sunat niste numere fixe care incepeu cu 0372, am raspuns si dupa 5 secunde a inchis, am sunat inapoi si zice ca numarul este nevalid. Deci intrebarea mea este: cum e posibil sa ma sune un nr care nici nu exista? Sau e centrala lor defecta sau un nr din stranatate care m-a sunat si aparut nr de Romania?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă a închis, nu mai suna înapoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost si eu sunat, era vorba despre un sondaj in legatura cu serviciile de telecomunicatii

| whatisthis19 explică (pentru anonim_4396):

Si pentru ce suna? oricum multumesc pentru raspuns!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu cunoști numărul nu îți bate capul. Lasă-i să sune, nu răspunde

| floreadan a răspuns:

Mai bine nu raspunzi, cel mai sigur e o campanie ceva.

| DeeaCarmen a răspuns:

Marea parte sunt Orange, Vodafone, de la banci. Poti cautat nurmarul de telefon pe internet si sunt siteuri in care alti care au fost sunati au adaugat acel numar si spun de la ce companie este.

| BalonasuMeu a răspuns:

Iti recomand sa nu mai raspunzi la numere fara 07 la inceput deoarece daca te suna cineva din alta tara iti poate lua la abonament mai multi bani