| AtsuuyaFubuki a întrebat:

Buna TPU.

Recent, am descoperit ca Facebook-ul meu este hackuit. Cineva a intrat, a schimbat parola si m-a deconectat.

Email ul fiind creat acum 6 ani, am uitat parola, si alte date de recuperare.
Vreau sa il recuperez, daca exista o solutie, va rog din suflet sa o lasati, nu de alta dar am multi prieteni si multe rude in lista, daca da mesaje aiurea?
Mentionez ca nu am dat nici o data a contului nimanui, si ca contul era securizat!

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

"Facebook-ul meu este hackuit. Cineva a intrat, a schimbat parola"

S-o crezi tu! )) Dacă ai fi spus că îți poți vedea contul, dar nu te poți loga din cauza ca cineva ti-a schimbat parola, ai fi fost mai credibil.

Dar, daca incercand să-l accesezi și te-ai trezit cu el dezactivat, atunci ti-a fost blocat de către Facebook, NU de un hacker.
Asa ca, urmareste-ti emailurile și vezi ce mesaj iti vor trimite, pentru a te putea conecta din nou. E posibil să fie temporar inchis, pana la verificarea identitatii, iar asta ar fi o veste bună (daca ai folosit numele real pe Fb)

PS Daca ai uitat parola adresei de email, poti spune adios.
E pierdut, acceptă realitatea. happy

Daca ai noroc și te poti loga cu nr de telefon (dar probabil vei spune ca ori nu mai ai nr respectiv, ori nu l-ai mentionat la setarile de pe Facebook, privind securizarea contului)

| cfrtobias a răspuns (pentru floresdemayo):

Daca n-are numar are e-mail alternativ asa o fost mai demult

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Mergi la această pagină https://www.facebook.com/help/hacked și urmează pașii indicați acolo.

Pe viitor, te sfătuim să îți setezi parole puternice, diferite pentru fiecare cont, pe care să le reții și să securizezi conturile (adresa de email, conturile pe rețelele sociale) setându-ți o întrebare de siguranță, un email alternativ sau numărul de telefon.