| tipick a întrebat:

Buna ziua am dat o comanda de la o pagina de Facebook pentru niste produse dupa catva timp mi s-a spus sa le dau adresa completa, numele si un numar de telefon, dupa cam o zi mi-au spus sa le dau cnp-ul pentru facturare dar eu le dadeam banii cand ajungea produsul. Dupa inca o zi am incercat sa le dau mesaj si am vazut ca m-au blocat. ei pot sa faca ceva cu datele mentionate mai sus? Daca da cum pot sa rezolv

6 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

ANUNTA POLITIA; cu conditia sa ai pstrate mesajele si pgina lor de Fb.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu CNP-ul chiar pot daca sunt despteti.
Ce prost esti,(scuze, dar pe bune) nu se CNP-ul nicioadata cand comanzi ceva.

| catalynx a răspuns:

Salut, fereasca Dumnezeu nu e bine sa dai CNP pentru ca se pot face si alte lucruri si niciun magazin nu are nevoie de CNP e de ajuns doar adresa si un numar de telefon E bine sa apelezi la autoritati si sa faci publica pagina respectiva

| TheLifeIsGood a răspuns:

Cu CNP-ul da. Anunță autoritățile, însă e necesar să ai dovezi. Dacă ai păstrate mesajele, situația va fi mai ușor de rezolvat. Bafta!

| Larisaaaa a răspuns:

Da, cu CNP-ul. CNP-ul il dai doar pentru acte si lucruri mai importante decat o comanda. Daca apare o problema, daca nu-ti raspunde in cel mai scurt timp poti anunta la politie.

| Fitzos_Ady_1995 a răspuns:

Ohooo multe cam pot sa faca nu e indicat sa dai datele tale unui strain..incearca sa dai de ei de pe un alt cont de Facebook si vb cu ei dai pe mana politei.