| EliaMaty a întrebat:

Buna ziua!
Am donat pe Facebook o suma de bani. Contul de Facebook a dispărut.
Mai pot recupera banii?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa mai recuperezi daca ai donat?

| Simpatic a răspuns:

Nu stiu de ce va complicati si faceti donatii strainilor pe Facebook sau orice alta retea de socializare de pe internet, retele care abunda in neseriosi si escroci.
Nu stiu nici de ce oameni de rand care nu au cine stie de situatie materiala simt nevoia sa faca acte de caritate, in timp ce miliardari in euro nu simt nicio secunda sa dea cuiva ceva de pomana! Sunt cei saraci empatici sau doar simpli naivi? Sunt cei putred de bogati avari sau doar inteligenti?

Felul filantrop al omului ar trebui sa manifeste in societate prin alte mijloace si manifestari nicidecum prin a trimite bani la intamplare cuiva care minte o poveste, o sa ceara escrocii donatii si prin bitcoinwinking

Dupa cum spunea Gheorghe Dinica in capodopera Filantropica " mana intinsa care nu spune o poveste, nu primeste pomana"

Sa speram ca pierderea ta nu a fost o suma considerabila, cel putin pe viitor te vei linisti sa mai faci astfel de acte de caritate.

| Hyperion7 a răspuns:

Slabe șanse.
Mai bine te resemnezi și asta e sad

| ReddY25 a răspuns:

Nu mai, s-au dus din păcate