| jasemin30 a întrebat:

Am o rugaminte:incerc de ceva vreme sa imi setez nivelul de confidentialitate la poze (si alte distribuiri),pe Facebook, pentru a putea fi vazute de prietenii din lista mea dar a nu fi distribuite de nimeni.Stie cineva cum se poate face asta? Multumesc anticipat pentru raspuns.

2 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Bună,

Din păcate, nu poți împiedica prietenii să dea share postărilor tale, dar dacă limitezi audiența pozelor/postărilor la „Doar prieteni" atunci, chiar dacă aceștia dau share, postările/pozele nu vor putea fi vizibile pe Facebook publicului larg, ci doar prietenilor tăi.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Odata vazute pozele tale pot fi distribuite chiar daca setezi sa nu poata fi distribuite,
de exemplu mozilla are mai nou optiunea sa faci captura adica poza la tot ce vezi pe monitor sau o portiune incadrata de tine si o poti salva in calculator, odata ce e salvata in calculator se poate ditribui pe Facebook ca orice poza
deci nu posta ce nu vrei sa distribuie altii