| Radu_Floryy_1989 a întrebat:

am platit pe Facebook pentru o rochita de la o mamica suma de 170lei. banii i.am depus in cont dar rochia nu am primit.o. ce pot face?

Răspuns Apreciat de Editori
| nugasescusernameliber a răspuns:

Poti merge la politie cu dovada depunerii banilor, eventual daca mai ai conversatia salvata, copiaz-o si listeaz-o, ia si chitanta de la banca, si o vor gasi dupa contul bancar si nume.
Din pacate tot mai multi patesc asa ceva, dar totusi, cum sa trimiti niste bani fara sa ai garantia ca mai obtii ceva? Cere pe viitor livrare cu verificare si plata ramburs la primirea coletului!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa-ti dai palme ca sa nu mai dai banii aiurea. Cumpara din magazine si nu de pe net. Acum poti doar sa depui plangere penala cu rezervarea dreptului de actionare in judecata.

| mihai69 a răspuns:

Plângere penală la poliție pentru înșelătorie.

| anonimg a răspuns:

Dar nu poti sa contactezi vanzatorul prin telefon sau chiar Facebook?

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Te sfatuim sa mergi la Politie si sa depui o plangere pentru inselaciune. In general, atunci cand faci cumparaturi online, te sfatuim sa te asiguri ca situl de pe care cumperi este unul de incredere.

| Richard2003 a răspuns:

Poate nu a ajuns inca curierul sau daca ai dovezi adica poze ca ai cumparat-o si ai pus banii in cont te poti duce la politie