| Manea_Razvan_1999_rWCu a întrebat:

am si eu o intrebare, detin o masa de lemn veche care prezinta la picioare cateva crapaturi adanci si destul de mari si as dori sa le repar. Ce materiale sa folosesc? Am vazut pe internet ca ar fi ceva gen un etanseizant pentru lemn de la Bison dar oare e bun sau exista altceva mai bun care la final dupa ce lacuiesc lemnul sa para ca si cand nu ar fi fost crapat niciodata

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Se comporta foarte bine, Bison e firma de incredere, dar vezi ca printre materialele pentru care e recomandat sa scrie si ''lemn''. Eu imi amintesc ca scrie. Vezi sa il iei la culoare, adica cat mai aproape de culoarea lemnului. Si dupa ce se intareste, il tai cu un cuter la fata.

6 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Un mastic, la culoare, tot de la Bison.

| Manea_Razvan_1999_rWCu explică (pentru minrest):

Pai asta e etanseizantul de la bison, pe el scrie si mastic color. Ati mai folosit asa ceva? Daca da cum se comporta?

| Manea_Razvan_1999_rWCu explică (pentru minrest):

Am inteles multumesc mult, acolo srie si ca se poate smirghelui

| minrest a răspuns (pentru Manea_Razvan_1999_rWCu):

Se comporta foarte bine, Bison e firma de incredere, dar vezi ca printre materialele pentru care e recomandat sa scrie si ''lemn''. Eu imi amintesc ca scrie. Vezi sa il iei la culoare, adica cat mai aproape de culoarea lemnului. Si dupa ce se intareste, il tai cu un cuter la fata.

| petrica012 a răspuns:

Reparale si tu cu chit de lemn

| Manea_Razvan_1999_rWCu explică (pentru petrica012):

Arata ca dracu cu chit de lemn, eu ma refer la repararea unei mese vechi de aproape 150 de ani nu o mizerie de pal de cativa ani. Am folosit chit de lemn (sau de cutit cum i se mai zice) la repararea unei usi si in afara de vopsea nu am putut sa o dau cu lac pentru ca arata ca dracu.

| petrica012 a răspuns (pentru Manea_Razvan_1999_rWCu):

Mai este o solutie dar nu stiu cum se numeste poti sa te duci la un lemnar