| Julia1188 a întrebat:

Buna ziua! As vrea sa stiu si eu ce poate insemna faptul ca azi noapte la ora 03:58, am primit pe telefon un mesaj de la Facebook in care imi spunea: " 46628 este codul tau de Facebook Laz+nxCarLW". Mentionez ca nu am solicitat nici un cod si nici nu aveam activata autentificarea cu 2 factori (am activat-o de dimineata), dar aveam nr de telefon inscris pe Facebook pentru notificari si ce mai era nevoie. A mai patit cineva acest lucru? Ce poate fi?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Un amețit a dat numărul greșit

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Eroare tehnica posibil la Facebook, intreaba i pe ei

| Julia1188 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ei nu raspund niciodata, de aceea am pus intrebarea aici! happy

Bula
| Bula a răspuns:

Stai linistita si nu faci nimic cu acel mesaj si continutul lui!
Daca ai fi cerut, atunci cod de deblocare primesti in cateva minute dupa solicitare. Faptul ca ai primit un asemenea mesaj NOAPTEA, este suspecta. Totusi, deocamdata pastreaza mesajul, pentru orice eventualitate!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Probabil cineva, cunoscându-ti nr de telefon a incercat sa se logheze pe contul tău, a dat click pe "Am uitat parola" doar că codul de confirmare, pe care trebuia să-l introducă ca sa acceseze contul, i-a fost trimis pe telefonul tău, nu pe al lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate să fie vorba de un scam.

| Gabryel85 a răspuns:

Stai liniștită. Nu apăsa pe niciun link, dacă există vreunul în mesaj. Posibil să fie de la vreo aplicație asociată contului de FB.