| Calinescu_Ramy_1980 a întrebat:

Bună ziua.Cunoaste cineva firma WORK time secretarial service srl?

57 răspunsuri:
| Vijoi_Dani_1976 a răspuns:

Cand ai semnat contractul?

| AndraMaria00 a răspuns:

Buna ziua! Este cineva care a semnat contract, platind suma de 690 lei pentru angajare intr-o fabrica din Olanda, urmand ca plecarea sa aiba loc in 03.02. 2018 din Bucuresti?

| gamerluiza a răspuns (pentru AndraMaria00):

Da mama a facut greseala asta cu firma asta trebuia sa plece azi si a amanat-o ca au zis ca nu i-a ajuns contractul din Germania...ea era cica selectata pentru fabrica de jucarii

| Baa_Lyk_1992 a răspuns (pentru gamerluiza):

Si pana la urma a plecat sau nu?

| radu12346 a răspuns (pentru Baa_Lyk_1992):

Nu am plecat cu aceasta firma ma tot amana de 3 saptamani ca cica na ajuns contractu. E teapa oameni buni nu mai dati bani( LA FEL SI CU FIRMELE DIN ARAD)

| AndraMaria00 a răspuns (pentru radu12346):

Tatal meu trebuia sa plece pe 3 ianuarie, insa "nu a ajuns contractul'' si ''va sunam noi cand ajunge''

| Neacsu_Simona_1989 a răspuns:

Din câte am văzut pe net e teapa.și noi am semnat contractul din pacate

| Cornea_Lavinia_1979 a răspuns:

Ca sa lucrezi in Olanda nu iti trebuie acte legalizate. AM lucrat peste 3ani in Olanda si nu am legalizat nimic. Cand inchei un contrat cu o firma care iti ofera casa si loc de munca iti trebuie buletin ca sa ti se faca BSN permisul de sedere care iti da voie sa lucrezi la ei. Cautati pe net belasting si vorbiti cu ei mai multe detalii doar ca trebuie sa vorbiti in engleza.

| Manea_Marius_1972 a răspuns:

Atentie tepari!

| Anton_Silvia_1988 a răspuns (pentru Manea_Marius_1972):

Ai plătit ceva?

| Florentina_Flory_1979 a răspuns (pentru Manea_Marius_1972):

De unde sti ca sunt tepari

| Doruady28 a răspuns (pentru Manea_Marius_1972):

Salut, ai lucrat cu cei de la Worktime, sunt tepari? am sunat si eu, nu stiu ce sa cred. Multumesc

| Doina_Saiz_1978 a răspuns (pentru Doruady28):

Am platit si eu si inca astept!

| Maricel_Raducan_1990 a răspuns (pentru Doina_Saiz_1978):

Ai plecat cu firma aia?

| Stefanita_Liviu_Ilie_1978 a răspuns:

Ai contract cu ei?

| Ddnsd a răspuns (pentru Stefanita_Liviu_Ilie_1978):

Am facut eu contract azi, este o firma falsa?

| Manea_Marius_1972 a răspuns (pentru Ddnsd):

Total falsa

| Dinu_Irina_1995 a răspuns (pentru Manea_Marius_1972):

De unde știi ca este falsa? multumesc

| Anton_Silvia_1988 a răspuns (pentru Dinu_Irina_1995):

Mă interesează și pe mine un răspuns concret dacă este sau nu o teapa!? MI SA CERUT 690 DE LEI LA SEMNAREA CONTRACTULUI

| Florentina_Flory_1979 a răspuns (pentru Ddnsd):

De unde sti ca este falsa

| Doruady28 a răspuns (pentru Florentina_Flory_1979):

Salut, ai lucrat cu cei de la Worktime? Multumesc

| Ionita_Laura_1992 a răspuns (pentru Ddnsd):

Buna! și soțul meu a facut azi! tu ai plecat?

| georgyana_2038 a răspuns (pentru Anton_Silvia_1988):

Si sotul meu a facut contract cu ei si asteptam de 3 saptamani si nimic

| georgyana_2038 a răspuns (pentru Ionita_Laura_1992):

Si sotul meu a facut de 3 saptamani si tot ai spune ca nu a ajuns contractul din Germania

| Crystyan_Yonutz_1987 a răspuns (pentru georgyana_2038):

Pe cat a zis ca e plecarea

| Aurel2018 a răspuns (pentru Crystyan_Yonutz_1987):

Buna! Eu trebuie sa plec pe 17. Aveti idee cum sta treaba? Este teapa sau nu? Eu am platit cei 690 de lei. Multumesc frumos!

| Crystyan_Yonutz_1987 a răspuns (pentru Crystyan_Yonutz_1987):

Pe 24 februarie

| Crystyan_Yonutz_1987 a răspuns (pentru Aurel2018):

Deaia te intreb k nu stiu km sta treaba.noi plecam pe 24.lasa jn nr de telefon

| Madalina2983 a răspuns (pentru Ddnsd):

Ai plecat pana la urma?

| radu12346 a răspuns (pentru Aurel2018):

Salut, si eu trebuie sa plec pe 17 si nu mau sunat pana acum, lasa mesaj daca ai noutati la fel o sa fac si eu.

| Crystyan_Yonutz_1987 a răspuns (pentru radu12346):

Boss cred ca am luat teapa cu totii, trebuie sa mergem peste ei si sa ne luam banii inapoi

| Comanceanu_Costy_1991 a răspuns (pentru radu12346):

Salut Radu da-mi si mie nr tau de telefon... si noi trebui sa plecam pe 24 si am auzit ca sun țepari

| radu12346 a răspuns (pentru Comanceanu_Costy_1991):

Salut am sunat azi la ei si au zis ca pana joi (14 feb) la ora 17:00 ne va suna cineva

| Vijoi_Dani_1976 a răspuns (pentru georgyana_2038):

Aveti un numar de tf sa vb.Si eu am semnat si astept pe 17 sa plec

| Vijoi_Dani_1976 a răspuns (pentru Ddnsd):

Sall.ai plecat cu firma aceasta?

| AndraMaria00 a răspuns (pentru Crystyan_Yonutz_1987):

Este falsa! Tatal meu a platit si i s-a spus ca pe 3 ianuarie este plecarea urmand ca inainte cu cateva zile sa il telefoneze dandu-i detaliile despre autocar si restul, nu a mai sunat nimeni, am sunat de o gramada de ori, ne-au blocat numerele si in final am sunat de pe altele spunandu-ne ca nu a ajuns contractul si ca ne suna cand ajunge si nici pana astazi '' nu a mai ajuns contractul''' laughing)

| Catalin_Cata_1992_71Rx a răspuns (pentru Crystyan_Yonutz_1987):

Și ieu trebuie sa plec sau trebuia pe 3 martie mai ie cineva cu ork taime srl

| radu12346 a răspuns (pentru Catalin_Cata_1992_71Rx):

E teapa eu trebuia sa plec de 3 saptamani dar tot zic ca na ajuns contractu

| gen01 a răspuns (pentru Catalin_Cata_1992_71Rx):

Si eu trebuie sa plec pe 3 martie

| Andra_Andreea_1987 a răspuns (pentru Crystyan_Yonutz_1987):

I.mi poti spune te rog daca ai plecat pana la urma? multumesc

| Andra_Andreea_1987 a răspuns (pentru Ionita_Laura_1992):

Buna.i.mi poti spyne daca sotul tau a plecat cu aceasta firma? multumesc

| Andra_Andreea_1987 a răspuns (pentru gen01):

Te au sunat sa ti spuna ceva? pe 3 martie trebuia sa plece si sora mea in Germania pentru o firma de jucarii. dupa ce ne au dus cu vorba cateva zile, nu mai raspund la telefon deloc.luni o sa ne ducem la ei...

| gen01 a răspuns (pentru Andra_Andreea_1987):

Eu zic sa ne strangem mai multi sa mergem peste ei... sunt tepari, din pacate si eu sunt unu din ei care am dat banii si ma tot amana de 2 saptamani ...Eu zic sa mergem la politie si sa ne strangem cat mai multi sa mergem la politie, asta se numeste INSELACIUNE

| gen01 a răspuns (pentru Andra_Andreea_1987):

Trenuia sa plec pe 24 si ma amanat pe 3 sub pretextul ca nu a ajuns contractul...iar astazi am sunat la nr din contract si mi s-a spus ca ma suna un coleg de al lor pana la orele 17.00...si nu mai suna nici un numar sunt inchise. Daca ai noutati anunta/ma te rog

| Adrian_Ghelase_1977 a răspuns:

Buna,ai plecat cu firma work time, cum este serioasa sau teapa. multumesc

| Cornea_Lavinia_1979 a răspuns (pentru Adrian_Ghelase_1977):

Teapa pentru ca nu iti trebuie nimic legalizat ca sa lucrezi in Olanda

| Maria_Ana_1977 a răspuns (pentru Adrian_Ghelase_1977):

Ati aflat ceva de firma este serioasa?

| Crystyan_Yonutz_1987 a răspuns (pentru Maria_Ana_1977):

Noi am platit azi la firma asta.e falsa?

| Dima_Cosmyn_1990 a răspuns:

Unde au sediu ai adresa?

| Doruady28 a răspuns (pentru Dima_Cosmyn_1990):

Str. SEVASTOPOL 6 Bucureşti sect 1,,,,,, am sunat si eu azi,, dar nu sunt de acord cu aia 690 ron pentru tradus acte

| Ianys_Don_1992 a răspuns:

Este teapa sau nu pana la urma

| Sorin_Si_Lena_Boicu_1967 a răspuns:

Am platit din septembrie si nu au dat nici macar un telefon

| Crystyan_Yonutz_1987 a răspuns (pentru Sorin_Si_Lena_Boicu_1967):

Unde trebuia sa pleci

| Vijoi_Dani_1976 a răspuns (pentru Sorin_Si_Lena_Boicu_1967):

Sall.lasami un numar de tf

| Khan_Moon_1989 a răspuns:

Work time is fake company my wife she applied through this company and she paid in advance 150 Euro (so called fee and commission) on 6th of Feb 2018.Before to payment she told her that work is in Germany after that some girl livinia called her that there is more good offer in Holland on 17 then story goes on till 3rd march.These guys are scam people are going to them because they are in need and these crooks they just dont care anything.Please report them.